UWAGA! Zmiana adresów biur i numeru telefonu do biura w Gdańsku na +48 728 900 966.
Poprzednie numery telefonu i fax są nieaktywne.

O Firmie

YEOMAN POLAND Sp. z o.o jest wiodącym dostawcą kruszyw łamanych na terenie Polski północnej. Firma jest częścią brytyjskiego koncernu budowlanego AGGREGATE Industries, jednego z największych na wyspach wykonawcy dróg oraz producenta kruszyw, betonów i mas asfaltowych. Obie te firmy należą do grupy LafargeHolcim, największego na świecie producenta materiałów budowlanych.

 

 

YEOMAN POLAND Sp. z o.o została zarejestrowana w Polsce w 1994 roku. Od tej pory nieprzerwanie dystrybuuje kruszywa łamane poprzez swoje składy
usytuowane w największych polskich portach: Świnoujściu, Szczecinie, Gdańsku i Gdyni. Firma importuje kruszywa granitowe z własnych kamieniołomów: największego w Europie kamieniołomu w Glensandzie, w Szkocji oraz kruszywa gnejsowe z Halsvik w Norwegii; YEOMAN dystrybuuje także kruszywa łamane pochodzące z innych kamieniołomów w Norwegii i Szwecji, jak również kruszywa naturalne, piaski i żwiry.

Proponowane przez YEOMAN POLAND kruszywa znajdują zastosowanie w budownictwie drogowym oraz ogólnym, przy produkcji masy asfaltowej i betonów, szczególnie betonów wysokich marek (betony mostowe, hydrotechniczne). Nasza instalacja sortująco - płucząca zlokalizowana w porcie Gdańsk produkuje najwyższej jakości kruszywa łamane, płukane, marka 50, spełniające najwyższe wymogi naszych klientów produkujących betony do budownictwa mostowego.

Składy portowe zapewniają ciągłość dostaw na małe i wielkie budowy. Realizujemy dostawy dla budów wielkich obiektów inżynieryjnych: autostrad, wiaduktów, mostów itp. W 2007r. dostarczyliśmy ok. 1.000.000 ton na budowę autostrady A1 z Gdańska do Nowych Marzów, a cały rok zamknęliśmy rekordową ilością kruszyw dostarczonych naszym klientom  2.600.000 ton.